2016

זרקור על מנהלות משאבי אנוש בתחום ההיי-טק: לנה מזמר, מנהלת המשא"ב ב-COMM-IT

לאורך השנים הבנו כי "השגרירים" הכי טובים שלנו הם העובדים שלנו, לכן ערוץ הגיוס האפקטיבי ביותר עבורנו הוא חבר מביא חבר

תעודת זהות:

 

גיל: 35

 

מצב משפחתי: נשואה + 2

 

שנות ניסיון בתחום הגיוס ומשאבי האנוש: 13

 

השכלה:  בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה ופסיכולוגיה ובעלת תואר שני ביועץ ארגוני.

 

כמה מילים על החברה: קבוצת Comm-IT הינה בית מערכות מוביל המציע ללקוחותיו פתרונות ושירותים בתחומי תוכנה, טכנולוגיות מידע (IT), משובצות מחשב (Embedded) ותקשורת. החברה מעסיקה כיום כ- 300 אנשי פיתוח מכל הקשת המקצועית, כאשר לקוחותיה של החברה ממגזר הסטארט-אפים כוללים לקוחות בתחומי סייבר, IoT, ביג דטה, מובייל ועוד.

 

ספרי קצת על עצמך ועל הדרך שבה הגעת לתפקידך הנוכחי.

 

תפקידי הראשון בתחום היה רכזת גיוס בחברת השמה לעולם ההיי-טק ומאז ועד היום עבדתי כמנהלת גיוס ומשאבי אנוש בחברות IT וחברות תוכנה.

 

את דרכי ב- Comm-IT התחלתי בשנת 2011 כמנהלת גיוס ומאז צמחתי והתפתחתי עם החברה. היום אני מנהלת משאבי אנוש של כלל הקבוצה.

 

כבר בתחילת דרכי התאהבתי באווירה המשפחתית המיוחדת בחברה, בתרבות הארגונית שלה וביעדים הבלתי מתפשרים של הנהלת החברה. אהבתי את הכיוון אליו החברה הולכת ואת הדרך בה מנהלים אותה  והבנתי כי הגעתי למקום הנכון.

 

פרי בקצרה מה את עושה ביום–יום בהיבטים הבאים: גיוס עובדים וקליטתם בארגון, טיפול בפרט, הכשרה ופיתוח ארגוני, רווחת עובדים

 

עבודתי היא חלק בלתי נפרד של קידום החברה ליעדים העסקיים שלה, צמיחתה התפתחותה ומיצובה.

 

במסגרת עבודתי היומיומית אני אחראית על תהליך גיוס עובדים לתפקידים השונים בכלל חטיבות החברה, החל משלב איתור ופיתוח מקורות גיוס מגוונים ועד קליטת העובד לחברה, ניהול והטמעה של מערך השכר והתגמול וחוזים.

 

בנוסף, אני אחראית על בניית תשתיות, HRליווי ודאגה לפיתוח מקצועי של העובדים והמנהלים, כך שיוכלו להמשיך לצמוח ולהתפתח עם החברה, וכן על טיפול ברווחת העובדים, החל ממדיניות  ופעילות רווחה, חגים, חופשות, טקסים, אירועים, ועד  לרמת הפרט.

 

בהיי–טק יש עיסוק רב באיתור, גיוס ושימור של טאלנטים בתחומים שיצעידו את הארגון קדימה. כיצד זה נעשה אצלכם? האם נכון לומר שבתוך כך יש פחות סבלנות ארגונית לעובדים בינוניים שדורכים במקום ואופציה של פיטורין היא כבר לא מילה גסה?

 

אכן גיוס ושימור עובדים בעולם ההיי-טק הוא תהליך לא פשוט, שדורש הרבה מאמץ מהארגון.

 

Comm-IT הינה מולטי-סטארט-אפ,  שקיימת מזה 11 שנה ולאורך כל השנים נמצאת בתהליך צמיחה מתמדת.  אנחנו מציעים לעובדנו יציבות וביטחון תעסוקתי מחד ואתגר ועניין מאידך.

 

החברה עוסקת  בתחומים מגוונים ומאתגרים, החל מפיתוח טילים ועד לפיתוח משחקי מחשב והחברה תמיד נמצאת בחוד החנית מבחינה טכנולוגית.

 

אנחנו מחפשים את הטובים ביותר, אנחנו לא מתפשרים בגיוס של כל מי שהוא פחות מזה.

 

תהליכי הסינון שלנו מאוד קפדנים, בעלי אחוזים נמוכים מאוד של גיוסים שלא תואמים את הציפיות. במקרים הבודדים בהם אנחנו מגייסים אנשים שפחות מתאימים לרמה המקצועית ולתרבות הארגונית שלנו, אנו יודעים לזהות זאת כבר בשבועות הראשוניים ונאלצים להיפרד מהם. מעבר לכך אחוזי שימור העובדים שלנו מהגבוהים בשוק ההיי- טק.

 

לאורך השנים הבנו כי "השגרירים" הכי טובים שלנו הם העובדים שלנו,  לכן ערוץ הגיוס האפקטיבי ביותר עבורנו הוא חבר מביא חבר. העובדים שלנו מחוברים לחזון וליעדים של הארגון ומכירים ויודעים היטב מה הדרישות והציפיות שלנו ולכן יודעים להפנות אלינו את האנשים הנכונים. מצד שני, הם יודעים להסביר ולספר לחבריהם על החברה והייחודיות שלה ובכך מביאים את  החברים שלהם להצטרף לשורותינו ולגדול ולהתפתח בסביבה שמספקת עניין ואתגר לאורך כל הדרך.

 

העובדים שלנו יודעים שכל מי שמחפש עבודה בסביבה דינאמית בחוד החנית הטכנולוגית מקומו אתנו.

 

עשרות מחקרים שבדקו "מה העובדים רוצים" מצביעים על כך שכסף או תנאי שכר דורגו על-ידי עובדים רק במקום הרביעי, כשבמקום הראשון מככבים תחושת הכרה, הערכה, יחס וכבוד מן הממונה בעבודה. האם אתם ערות לכך ומה נעשה בארגון כדי שלכם כדי לספק זאת?

 

בוודאי שאנחנו ערים לכך ועושים כל מה שנדרש על מנת שהעובד ירגיש מוערך. אנחנו דואגים לצייד את המנהלים וראשי הצוותים שלנו בכלים לניהול נכון מתוך הבנה כי העובדים הם המשאב המרכזי והחשוב ביותר בארגון. מעבר לכך שהעובד צריך להרגיש הערכה  וכבוד מן הממונים, העובד חייב להרגיש שמשקיעים בו ומפתחים אותו, ולכן אנחנו בונים לכל עובד מסלול מקצועי שמחזק אותו ומשפר את הפוטנציאל שלו למצות את יכולתו.

 

וכמובן שאנחנו דואגים לימי גיבוש צוותיים וחטיבתיים, אירועי חברה, מפגשי סיכום רבעוניים ומגוון פינוקים מפתיעים הממתינים לעובדים במשרד בבוקר כל כמה שבועות.

 

עד כמה תנאי העובדה אצלכם בארגון הם גמישים (עבודה מהבית, התחשבות באמהות עובדות וכו').

 

העובדים שלנו מודעים היטב למה מצופה מהם ומה הלו"ז לביצוע ולכן אנחנו סומכים על שיקול דעתם בניהול הזמן שלהם. אנחנו גמישים בעניין שעות הגעה או יציאה מהמשרד וכמובן מספקים את הכלים הנדרשים במידה והעובד נאלץ לעבוד מהבית.

<< חזרה לדף חדשות

img